Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Neseďte v dešti doma! Víme, kam vyrazit na výlet, i když prší

Ilustrační foto: Pexels

Letošní léto je nevídaně deštivé a obzvlášť dovolenkářům může tento způsob zdát se poněkud nešťastným. Dobrá zpráva je – déšť vám nemusí vadit! Existuje totiž spousta míst a aktivit, které si užijete i zamokra, tak si nenechte zkazit výlet, natož dovolenou.

Hrady a zámky

Hrady a zámky jsou turistická klasika s nespornou výhodou – neprší do nich! Romantické posezení v zámeckých zahradách sice budete muset oželet, ale i prohlídka interiérů má své kouzlo. Většinou je na výběr vícero okruhů, takže můžete zvolit podle toho, jak dlouhý déšť ještě předpověď slibuje.

Karlštejn patří mezi nejnavštěvovanější české hrady. Ilustrační foto: Pixabay

Aquaparky

Vodními radovánkami pod střechou vezmou zavděk především děti, nicméně rodičům udělá několik pokořených bazénů nebo relax ve vířivce taky dobře. Barvu ze sluníčka tu sice nechytnete, ale jinak je to za den u rybníka obstojná náhrada.

Zastávky za jídlem

Návštěva příjemného bistra nebo kavárny asi nebude pro většinu lidí primární aktivita na celou dovolenou. I zde ale můžete strávit kvalitní čas, zvlášť pak v dešti. Čtěte si, povídejte nebo plánujte další program. Některé podniky mívají k zapůjčení i deskové hry, pak si zde můžete užít opravdu zábavné odpoledne. Jídlo a pití je vítaným bonusem.

Muzea a galerie

Galerie a muzea nemusejí být synonymem pro nudu. V Česku jich fungují stovky a nabídka je tak pestrá, že si musí vybrat každý. Muzea jsou zaměřená na techniku, historické objevy, policejní práci, sbírku panenek či životy známých osobností. Své muzeum ale mají i olomoucké tvarůžky, rekordy a kuriozity nebo Jára Cimrman.

Mimo komfortní zónu

Procházky v dešti asi nebudou pro každého, ale co to alespoň zkusit? Mají bezesporu hned několik výhod – nemusíte trávit čas uvnitř, místa budou téměř vylidněná, nebudete ztrácet čas focením… a oběd nebo večeře po návratu vám budou chutnat jako už dlouho ne.

Při návštěvě Vodního domu Hulice stejně děti suché nezůstanou. Foto: Vodní dům Hulice

A co dál?

Pořád nejsme u konce! Kvalitně čas během lijáku můžete strávit také na prohlídce podzemí, ve vědecko-zábavním parku, ve vnitřní části botanických zahrad nebo sklenících, v akváriích, v hernách a jumping arénách nebo v jeskyních. Zvláštní doporučení si pak zaslouží konkrétní místo – Vodní dům Hulice i švihovské přehrady. Nabízí interaktivní vodní expozici uvnitř i venku, takže vám ani nebude vadit, když se namočíte.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zapomenuté poklady: podivné věci, které lidé zanechávají v knihách v knihovně

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…