Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nemusíte na to být sami, ať jste kdekoliv. Český startup přibližuje psychickou pomoct veřejnosti

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Hedepy

V České republice trpí psychickými potížemi různého druhu zhruba tři miliony lidí a kvůli pandemii COVID-19 čísla dále rostou. Odbornou pomoc ale vyhledá pouze třetina z nich. S předsudky, strachem či studem z psychoterapie se rozhodli zatočit zakladatelé startupu Hedepy z marketingové agentury Brain One.

Internetová platforma Hedepy nabízí online psychoterapeutické konzultace s ověřenými psychology. Terapie je tak dostupná kdykoliv a kdekoliv. Stačí si podle videomedailonku zvolit odborníka a zadat termín sezení, který vám vyhovuje. Konzultace jsou zcela anonymní. Zakladatelé platformy se tak snaží lidem co nejvíce zpřístupnit odbornou pomoc, která by podle nich v případě psychických problémů měla být dostupná odkudkoliv.

Zjistili jsme, že se Češi stydí o svých psychických problémech mluvit. Proto na ně zůstávají sami a odborníka vyhledají, až když jim to přeroste přes hlavu,” vysvětlil CEO Hedepy Lukáš Krčil. Online konzultace jsou jednoduchým řešením jak pro klienty, tak pro terapeuty samotné. Výzkumy navíc ukazují, že online sezení nejsou o nic méně efektivní než terapie tváří v tvář.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie