Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Německo legalizuje držení až 30 g konopí a jeho prodej pro rekreační účely

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Německý ministr zdravotnictví minulou středu představil plány dekriminalizovat držení až 30 gramů konopí a umožnit prodej této látky dospělým pro rekreační účely na kontrolovaném trhu. Otázkou však stále zůstává, zda plán schválený vládou bude pokračovat, protože vláda chce mít nejprve jistotu, že je kompatibilní s právem Evropské unie, píše Euro News.

Plán počítá s prodejem konopí dospělým občanům v licencovaných prodejnách. Jeho cílem je bojovat proti organizovanému zločinu a černému trhu, uvedl ministr Lauterbach. Dodal, že vláda hodlá trh přísně regulovat. Podle navrhované legislativy by bylo v omezené míře povoleno domácí pěstování konopí (konkrétně do tří rostlin) a prodej bude možný v licencovaných prodejnách, případně i v lékárnách.

Ilustrační foto: Pixabay

Užívání konopí by bylo povoleno pouze dospělým, zatímco pro osoby mladší 18 let zůstává právně zakázáno. Podle údajů ministerstva užily loni v Německu konopí čtyři miliony lidí, z nichž čtvrtina byla v rozmezí 18 až 24 let.

Reforma však pravděpodobně nevstoupí v platnost dříve než v roce 2024. Pokud se vše vydaří, tato změna učiní z Německa jednu z nejliberálnějších zemí v Evropě, pokud jde o legislativu týkající se konopí. Tato liberalizace by však stále šla ruku v ruce s tím, že se bude jednat o jeden z nejpřísněji regulovaných trhů.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…