Německo bude služební cesty poslanců kompenzovat příspěvkem na ochranu klimatu

Zdroj fotografie: Pixabay

Služební cesty německých poslanců by měly být do budoucna klimaticky plně neutrální. Za každou jejich cestu letadlem nebo služebním autem vláda přispěje iniciativám na ochranu klimatu. Finanční kompenzace má pomoci snížit množství skleníkového plynu oxidu uhličitého v atmosféře právě o tolik, kolik ho daná cesta zákonodárce vyprodukuje.

Kompenzaci za vyprodukované emise oxidu uhličitého, které mají významný vliv na globálním oteplování, nabízí řada leteckých společností i neziskových organizací. Například emise připadající na jednoho cestujícího při zpátečním letu z Helsinek do New Yorku je možné vyrovnat u společnosti Karbonaut za zhruba pět set korun.

Němečtí poslanci tak budou následovat vládu, která emise vyprodukované v rámci služebních cest kompenzuje již několik let. V roce 2017 na tato vyrovnání podle Spolkového úřadu pro životní prostředí kabinet, ministerstva i některé spolkové úřady vynaložily celkem 43,5 milionu korun. Německá vláda se emise skleníkových plynů snaží snižovat i dalšími způsoby. Tento měsíc schválila balíček k lepší ochraně klimatu, který má vést k poklesu emisí do roku 2030 ve srovnání s rokem 1990 o pětapadesát procent.

Zdroj: Ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura