Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší vánoční filmy. Co si rozhodně nenechat ujít?

Ilustrační fotografie: Pexels

Televize k Vánocům neodmyslitelně patří. Kdo by nemiloval odpočinkové a zábavné filmy, které dokreslí tu pravou atmosféru svátků? Zároveň se u nich perfektně odpočívá po všem tom shánění dárků, vaření, pečení a chystání. V tomto článku vám přinášíme tipy na vánoční filmy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Avšak varujeme vás, Pelíšky zde nenajdete.

Notting Hill

Výborná romantická komedie, která je opravdu komedií. Bavit se u ní budete od začátku do konce. Hrají v ní oblíbení herci Julia Roberts a Hugh Grant. Ačkoliv je Notting Hill poměrně starším filmařským počinem, vtipy v něm nestárnou. Film je o slavné hollywoodské herečce, která se v knihkupectví seznámí se sympatickým knihkupcem Williamem. Jak se bude jejich vztah vyvíjet? Oba herci byli za své výkony nominováni na prestižní ocenění Zlatý Glóbus.

Prázdniny

Prázdniny jsou čistou romantikou. Sledujeme dvě ženy (Kate Winslet a Cameron Diaz), jejichž vztahy těsně před Vánoci prodělaly zemětřesení a všechno je u nich vzhůru nohama. Ačkoliv se vzájemně neznají, díky internetu se domluví na tom, že si na dva týdny vymění své domovy. Tohle bláznivé rozhodnutí jim zásadně změní životy. Poznají konečně, co je to pravá láska?

Sám doma

Klasika, kterou ocení nejen dospělí, ale i děti. Co se stane, když rodiče zapomenou svého syna v New Yorku a odletí na dovolenou? Není to totiž jen tak. Dům, ve kterém zůstal, si vyčíhli zloději a mají v plánu jej vyloupit. Jak si malý Kevin poradí? Jedná se oblíbený rodinný film, který nemůže v naší filmotéce“ chybět.

Láska nebeská

Výborná romantická komedie, ve které sledujeme hned několik rozličných příběhů. Každý si tak ve filmu přijde na to své a bude držet palce, postavě, která mu bude sympatická. Některé dějové linky jsou veselé, jiné zahrají na vážnější a smutnější notu, jak to už v životě bývá. Však ani příběhy nás, diváků, nejsou stejné. Každý máme svou jedinečnou roli, kterou zde na světě hrajeme.

Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Rostlinné podprsenky přichází na trh

Herečka a zpěvačka Kateřina Pechová: Potřebuji být pořád v běhu

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Soutěž Sestra sympatie letos vyhrála olomoucká sestřička Kateřina Petulová

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …