Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší místo pro život na světě? Podívejte se, kam se vyplatí sbalit si kufry

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Pravidelný žebříček nejlepších měst na světě potěší nejen Rakušany, ale i Čechy, kteří to mají do Vídně kousek. Tato metropole byla totiž vyhodnocena jako nejlepší místo pro život na světě. Informoval o tom server Novinky.

Vídeň byla zvolena nejlepším městem pro život už v letech 2018 i 2019, minulý rok se však kvůli covidovým restrikcím propadla až na 12. příčku. Nyní se opět vrátila na vrchol. Vyplývá to z pravidelného žebříčku, který zveřejňuje společnost Economist Intelligence Unit (EIU). Ve Vídni se podle hodnocení dočkáte špičkové zdravotní péče, vzdělání a také perfektní infrastruktury. Skvělé známky si vysloužila i v kategoriích, jako je kultura a prostředí.

Společně s rakouským hlavním městem se v první desítce umístilo ještě dalších pět evropských metropolí, včetně Kodaně, Curychu či Amsterdamu. Co se týče největších skokanů, kteří si v hodnocení polepšili, patří mezi ně Frankfurt (7.), Hamburk (16.) a Düsseldorf (22.), kromě nich také Londýn (33.), Manchester (28.) či Paříž (19.).

Zdroj: Novinky, Vídeň

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…