Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlépe opravenou památkou loňského roku se stal kostel ve Sloupu

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: farnostsloup.cz

Soutěž o nejlépe opravenou památku na jižní Moravě vyhrál za rok 2015 barokní kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupu na Blanensku. Na druhém místě v žebříčku skončila hrobka Lichtenštejnů ve Vranově na Brněnsku.

V soutěži o nejlépe opravenou památku měla v hodnocení hlavní slovo veřejnost. Ačkoliv byly nakonec výsledky vyrovnané, přibližně 13 tisíc hlasujících zvolilo za nejpodařenější výtvor Kostel ve Sloupu.

Tamní památka prošla minulý rok rozsáhlou rekonstrukcí, při níž se podařilo opravit střechu, a to v původním duchu. Veřejnost zaujala také hrobka ve Vranově nebo z drobných staveb zvonička v Rebešovicích na Brněnsku.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.