Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejen Brňané se dočkali. Autobusové nádraží Zvonařka čeká rekonstrukce

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Pro řadu měst je autobusové nádraží vizitkou. Brňané se konečně dočkají zlepšení. Tamní autobusové nádraží Zvonařka čeká v příštích dvou letech kompletní rekonstrukce. Majitel ČSAD slibuje, že z brněnského nádraží vytvoří moderní dopravní uzel. Kompletní rekonstrukce je vyčíslena přibližně na 130 milionů korun.

V areálu autobusového nádraží se upraví přednádražní prostor, nástupiště i odbavovací hala. Zanikne tak opotřebované a oku příliš nelahodící stávající dispozice. Celý prostor se navíc prosvětlí díky tisícům pásků s LED diodami. Konec stavebních prací je stanoven na rok 2019. Zároveň by tyto práce neměly omezit provoz nádraží.

„Jsem ráda, že se nádraží konečně přestaví. Zážitek z jeho návštěvy není nic moc. Myslím, že současná podoba nedělá dobrý dojem na ty, co sem přijíždějí poprvé. Nádraží je neudržované a špinavé,“ uvedla studentka Simona Pavlíková, která do Brna jezdí už třetím rokem.

Zdroj: irozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…