Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nálepky poradí řidičům, jak správně vytvořit záchrannou uličku

Zdroj fotografií: zzsjmk.cz

Na více než 40 sanitek umístila Jihomoravská záchranná služba nálepky pro řidiče. Ti díky nim zjistí, jak mají na dálnicích a víceproudových silnicích vytvořit uličku pro záchranné služby. Někteří řidiči totiž nevědí, jak udělat záchrance prostor. Přitom správným uvolněním cesty mohou lékaři získat cenné vteřiny nutné pro záchranu života.

Mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška pro server Aktuálně uvedl, že se obecně řidiči při vytváření uliček zlepšili. Občas se ale i tak najde nějaký řidič osobního vozidla či kamionu, který včas neuhne. U kamionů navíc kvůli jejich velikosti hrozí, že jejich řidiči nebudou mít kam s vozem uhnout. Stačí totiž jen jediný řidič, aby průjezd záchranky zpomalil.

Proto nálepka informuje o důležitých pravidlech. Když jsou na silnici dva pruhy, mají řidiči vytvořit uličku pro průjezd záchranného vozidla mezi nimi. Pokud řidiči projíždí vozovkou s třemi jízdními pruhy, řidiči z pravého a prostředního pruhu uhýbají doprava a řidiči v levém jízdním pruhu doleva. Tím se utvoří pruh mezi prostředním a levým pruhem.

Zdroj: TZ, aktualne.cz

Související články

Společnost

Od června připravuje vedení Brna novou službu pro seniory

Inspirace

Senior bus v Brně si klienti oblíbili. Od ledna přibude další vůz

Inspirace

Lidem v nouzi pomůže v Brně tlačítko tísňového volání

Společnost

Nevidomí se snadněji přepraví brněnskými šalinami

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.