Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nabít si elektromobil přímo z veřejného osvětlení? V Praze je to možné

2 minuty radosti
Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Dosavadních třináct EV ready lamp na Vinohradech, které umožňují nabít si elektromobil přímo ze sítě veřejného osvětlení, v nejbližších dvou letech doplní dalších více než čtyři sta kusů. Desítky lamp přitom přibydou ještě letos. Město se tak snaží podpořit rostoucí zájem o elektromobilitu.

V současnosti si lze nabít elektromobil pomocí třinácti speciálních lamp na Vinohradech. Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Stovky speciálních lamp veřejného osvětlení přibydou ve dvanácti lokalitách, mimo jiné na Kamýku, Veleslavíně nebo v Bohnicích. „V následujících dvou letech budeme s jejich výstavbou pokračovat především v oblastech mimo širší centrum Prahy. Výběr lokalit koordinujeme s dalšími městskými subjekty, ať už jde o Operátora ICT nebo Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a Technickou správu komunikací. Je pro nás důležité, aby dobíjecí místa vznikala tam, kde to dává po všech stránkách smysl,“ řekl Tomáš Jílek, předseda představenstva společnosti Technologie hlavního města Prahy.

V horizontu šesti let by v ulicích mělo přibýt tři až šest tisíc lamp. Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Praha se tak snaží podpořit elektromobilitu občanů a připravuje se na její obecný rozmach v budoucnosti. „Podle odhadů víme, že by v roce 2030 mělo být v republice zhruba 500 až 700 tisíc elektromobilů. Dá se předpokládat, že nejméně pětina z nich bude jezdit v Praze,“ řekl radní hlavního města Prahy Jan Chabr. Do dvou let by tak mělo vzniknout více než čtyři sta lamp, v průběhu šesti let pak tři až šest tisíc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…