Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nabíjení elektromobilů přímo za jízdy nebude již brzy utopií

Budou jednou podobné dobíjecí stanice minulostí? Zdroj: Dollar Photo Club

V Anglii v současné době testují silnice, které umožňují přímo za jízdy nabíjení elektromobilů. Jedna z anglických společností Highways England plánuje na hlavní silniční trasy zavést speciální pruh pro řidiče elektromobilů, na kterém by se auta dobíjela. Umožnil by to elektromagnetický generátor umístěný přímo na silnici.

„Automobilové technologie se vyvíjejí ve velmi rychlém tempu a my bychom tímto návrhem rádi podpořili nárůst vozidel s velmi nízkou produkcí emisí na našich silnících v Anglii,“ řekl vedoucí technik společnosti Highways England Mike Wilson. Nové pruhy na silnicích a dálnicích by podle Wilsona měly vytvořit udržitelnější síť silnic v Anglii a vytvořit tak nové možnosti pro transport zboží napříč zemí.

„Potenciál elektromobilů je obrovský a nabízí neuvěřitelné možnosti. Vláda se již zavázala, že během dalších pěti let přispěje 500 milionů liber na rozvoj těchto technologií,“ doplnil Mike Walson. Testování by mělo začít koncem letošního roku a potrvá asi osmnáct měsíců. Pokud přinese pozitivní výsledky, společnost začne pruhy instalovat i do běžných silnic v Anglii.

Související články

Společnost

Magna Charta slaví 800 let

Ze světa

Přístroj, který z dechu pozná rakovinu

Ze světa

Revoluční metoda léčby zubního kazu: místo plomby samouzdravení

Ze světa

Britská vláda zaměstná mladistvé bez práce

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.