Na Slovensko míří milovníci freeridu

Slovenský Chopok je oblíbenou lyžařskou destinací nás, našich rodičů a dost možná i našich potomků. Letos objevili krásu těchto svahů také ti, kteří nepochází z bývalého Československa. Nízké Tatry jsou pod sněhem a proto i spoustou lyžařů z celé Evropy, kteří nechtějí jen objevovat krásy upravených svahů, ale především zažívat adrenalin i mimo ně.

Zimní středisko Jasná nabízí lyžařským nadšencům jedinečnou příležitost zkusit si jízdu ve volném terénu, mimo upravenou sjezdovku, s vyškoleným instruktorem zcela zdarma. Samozřejmě je zde několik striktních předpisů, které je nutno dodržovat. Zaprvé nesmí v daný den hrozit lavinové nebezpečí, pak je možné jezdit téměř všude, a je také nutné, aby každý zájemce o takzvanou ,,volnou jízdu“ své lyže či snowboard dokázal dobře ovládat.

Pokud navštíví milovníci sněhových radovánek slovenskou Jasnou koncem února, stanou se svědky jedinečného závodů ve freeride lyžování a snowboardingu, kterého se pravidelně účastní freeridové světové špičky. Jízdu v prašanu si tu ale již teď může vyzkoušet úplně každý.

Na Slovensku je tedy sníh zaručeným zdrojem přílivu turistů i financí, někteří si ale užívají sníh zcela jiným způsobem.

 

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.