Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Slovensko míří milovníci freeridu

Slovenský Chopok je oblíbenou lyžařskou destinací nás, našich rodičů a dost možná i našich potomků. Letos objevili krásu těchto svahů také ti, kteří nepochází z bývalého Československa. Nízké Tatry jsou pod sněhem a proto i spoustou lyžařů z celé Evropy, kteří nechtějí jen objevovat krásy upravených svahů, ale především zažívat adrenalin i mimo ně.

Zimní středisko Jasná nabízí lyžařským nadšencům jedinečnou příležitost zkusit si jízdu ve volném terénu, mimo upravenou sjezdovku, s vyškoleným instruktorem zcela zdarma. Samozřejmě je zde několik striktních předpisů, které je nutno dodržovat. Zaprvé nesmí v daný den hrozit lavinové nebezpečí, pak je možné jezdit téměř všude, a je také nutné, aby každý zájemce o takzvanou ,,volnou jízdu“ své lyže či snowboard dokázal dobře ovládat.

Pokud navštíví milovníci sněhových radovánek slovenskou Jasnou koncem února, stanou se svědky jedinečného závodů ve freeride lyžování a snowboardingu, kterého se pravidelně účastní freeridové světové špičky. Jízdu v prašanu si tu ale již teď může vyzkoušet úplně každý.

Na Slovensku je tedy sníh zaručeným zdrojem přílivu turistů i financí, někteří si ale užívají sníh zcela jiným způsobem.

 

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemůžete v noci spát? Vědci zjistili, co pomáhá proti nespavosti

Světová fotosoutěž roztomilých zvířat má finalisty. Je mezi nimi i fotka z Česka

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.