Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Slovensko míří milovníci freeridu

Slovenský Chopok je oblíbenou lyžařskou destinací nás, našich rodičů a dost možná i našich potomků. Letos objevili krásu těchto svahů také ti, kteří nepochází z bývalého Československa. Nízké Tatry jsou pod sněhem a proto i spoustou lyžařů z celé Evropy, kteří nechtějí jen objevovat krásy upravených svahů, ale především zažívat adrenalin i mimo ně.

Zimní středisko Jasná nabízí lyžařským nadšencům jedinečnou příležitost zkusit si jízdu ve volném terénu, mimo upravenou sjezdovku, s vyškoleným instruktorem zcela zdarma. Samozřejmě je zde několik striktních předpisů, které je nutno dodržovat. Zaprvé nesmí v daný den hrozit lavinové nebezpečí, pak je možné jezdit téměř všude, a je také nutné, aby každý zájemce o takzvanou ,,volnou jízdu“ své lyže či snowboard dokázal dobře ovládat.

Pokud navštíví milovníci sněhových radovánek slovenskou Jasnou koncem února, stanou se svědky jedinečného závodů ve freeride lyžování a snowboardingu, kterého se pravidelně účastní freeridové světové špičky. Jízdu v prašanu si tu ale již teď může vyzkoušet úplně každý.

Na Slovensku je tedy sníh zaručeným zdrojem přílivu turistů i financí, někteří si ale užívají sníh zcela jiným způsobem.

 

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.