Na Slovensko míří milovníci freeridu

Slovenský Chopok je oblíbenou lyžařskou destinací nás, našich rodičů a dost možná i našich potomků. Letos objevili krásu těchto svahů také ti, kteří nepochází z bývalého Československa. Nízké Tatry jsou pod sněhem a proto i spoustou lyžařů z celé Evropy, kteří nechtějí jen objevovat krásy upravených svahů, ale především zažívat adrenalin i mimo ně.

Zimní středisko Jasná nabízí lyžařským nadšencům jedinečnou příležitost zkusit si jízdu ve volném terénu, mimo upravenou sjezdovku, s vyškoleným instruktorem zcela zdarma. Samozřejmě je zde několik striktních předpisů, které je nutno dodržovat. Zaprvé nesmí v daný den hrozit lavinové nebezpečí, pak je možné jezdit téměř všude, a je také nutné, aby každý zájemce o takzvanou ,,volnou jízdu“ své lyže či snowboard dokázal dobře ovládat.

Pokud navštíví milovníci sněhových radovánek slovenskou Jasnou koncem února, stanou se svědky jedinečného závodů ve freeride lyžování a snowboardingu, kterého se pravidelně účastní freeridové světové špičky. Jízdu v prašanu si tu ale již teď může vyzkoušet úplně každý.

Na Slovensku je tedy sníh zaručeným zdrojem přílivu turistů i financí, někteří si ale užívají sníh zcela jiným způsobem.

 

Gabriela Dittrichová

Autor článku

Michaela Hýžová