Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na neprodaných vánočních stromcích si pochutnají zvířata v brněnské zoo

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Každoroční problém s vánočními stromky, které nenašly své majitele a místo v domácnostech, jednoduše vyřešili v Zoo Brno. Stromky se stanou hlavním chodem jelenů, losů, bizonů či žiraf.

Do zoologické zahrady stromky zdarma převáží několik prodejců a zahrada jich týdně odebere asi sto. Zoo tak společně s prodejci reaguje na ekologický problém vánočních stromků, které by jinak skončily bez využití.

Zoologická zahrada v Brně má s vánočními stromky bohaté zkušenosti. V minulosti „použité“ stromky nosili do zahrady sami lidé, kteří je po svátcích odstrojili a nechtěli, aby smrčky a borovice skončily ve spalovně. Kvůli problémům spojeným s nedokonale dostrojenými stromky je ale zahrada od lidí už nevybírá. „S použitými stromky je potíž. Mohou v nich být zapomenuté háčky, které by po požití mohly zvířatům přivodit zdravotní problémy,“ řekla pro ČTK mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Přesto se však na Moravě nachází mnoho stromků, které zůstaly v prodejnách a nenašly využití v domácnostech. Ty zahrada přijímá, protože je jisté, že se na jedlích, borovicích či smrčcích nebudou nacházet zapomenuté háčky ani ozdoby. „Neprodaných stromků je nyní tolik, že jsme schopni využít jen malou část z nich,“ uzavřela pro ČTK Monika Brindzáková.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.