Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na neprodaných vánočních stromcích si pochutnají zvířata v brněnské zoo

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Každoroční problém s vánočními stromky, které nenašly své majitele a místo v domácnostech, jednoduše vyřešili v Zoo Brno. Stromky se stanou hlavním chodem jelenů, losů, bizonů či žiraf.

Do zoologické zahrady stromky zdarma převáží několik prodejců a zahrada jich týdně odebere asi sto. Zoo tak společně s prodejci reaguje na ekologický problém vánočních stromků, které by jinak skončily bez využití.

Zoologická zahrada v Brně má s vánočními stromky bohaté zkušenosti. V minulosti „použité“ stromky nosili do zahrady sami lidé, kteří je po svátcích odstrojili a nechtěli, aby smrčky a borovice skončily ve spalovně. Kvůli problémům spojeným s nedokonale dostrojenými stromky je ale zahrada od lidí už nevybírá. „S použitými stromky je potíž. Mohou v nich být zapomenuté háčky, které by po požití mohly zvířatům přivodit zdravotní problémy,“ řekla pro ČTK mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Přesto se však na Moravě nachází mnoho stromků, které zůstaly v prodejnách a nenašly využití v domácnostech. Ty zahrada přijímá, protože je jisté, že se na jedlích, borovicích či smrčcích nebudou nacházet zapomenuté háčky ani ozdoby. „Neprodaných stromků je nyní tolik, že jsme schopni využít jen malou část z nich,“ uzavřela pro ČTK Monika Brindzáková.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…