Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na lásku k cestování je pandemie krátká. Vydejte se kolem světa trolejbusem

Foto: Trolejbusem kolem světa

Máme pro vás tip na originální dovolenou. Dobrodruzi z organizace Sir Fogg v červnu vyráží na cestu kolem světa. K výpravě se mohou přidat i zájemci z řad veřejnosti. Místa je dost, pojede se totiž trolejbusem.

Cílem cestovatelů je dokázat, že když se chce, všechno jde. Tedy i podniknout výpravu kolem světa za ztížených podmínek – v době koronaviru a trolejbusem. Nejdelší trolejbusová linka na světě urazí více než 75 tisíc kilometrů napříč šesti světadíly. Trasa je rozdělená do celkem šesti etap, první z nich plánují dobrodruzi zdolat v období od června do září tohoto roku. Svou cestu započnou v Brně, odkud zamíří na východ přes Polsko, Bělorusko, Ukrajinu, Rusko, Kazachstán a kolem Číny až do Vladivostoku.

Trolejbus už je připraven na dlouhou jízdu. Foto: Trolejbusem kolem světa

Pro bezproblémový průběh tohoto netradičního dobrodružství je trolejbus hybridní. Kromě elektrického motoru je vybavený také spalovacím motorem, což mu umožňuje jízdu v úsecích nebo trasách bez trolejového vedení.

Zájemci se mohou hlásit na webu trolejbusem.cz a vybrat si z několika měst, v nichž se k výpravě přidají. Není tak nutné absolvovat celou trať. Posádka bude mít vždy od osmi do čtrnácti členů. Náklady na cestu se přitom pohybují od devíti set až po dva tisíce korun za noc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…