Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Muž vysekal 8 kilometrů dlouhou cestu, aby se děti dostaly v pořádku do školy

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Rightlog

Dojet do školy autem, autobusem nebo jiným prostředkem? To je pro některé děti nemožné. Ind Jalandhar Nayak strávil dva roky života klestěním pětimílové cesty v kopcovitém terénu Odishy, aby se jeho děti dostaly rychleji a bezpečněji do školy.

Jeho tři synové každý den chodili přes šest hodin, aby se dostali z vesnice Gumsahi do školy v Phulbani. 45letý otec se proto rozhodl najít cestu, která by umožňovala rychlejší přístup do školy. Musel se proto prodrat přes stromy, trny, křoví i kopcovitý terén za použití rýče a krumpáče, aby vytvořil novou méně nebezpečnou cestu.

To vzbudilo zájem místní vlády, které poté muži nabídla, že mu pomůže dokončit poslední čtyři míle. Nayak je pro svůj čin srovnáván s Dashrathem Manjhim, který strávil 22 let budováním tunelu skrze hory, aby vesničané nemuseli cestovat 43 mil k nejbližší nemocnici.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…