Muž vyhrál soud s firmou prodávající zboží na předváděcí akci

Ilustrační foto. Zdroj: Dollar Photo Club

Obvodní soud pro Prahu 7 rozhodl v jednání proti firmě, která na předváděcích akcích nabízí seniorům údajně ozdravující produkty, ve prospěch muže, který chtěl odstoupit od kupní smlouvy. Podle zatím nepravomocného rozhodnutí by mu měla firma vrátit peníze za koupený výrobek i s úroky.

Informoval o tom dnes Český rozhlas, podle kterého je soudní verdikt úspěchem i pro další klienty, kteří čekají na své peníze.

Podmínky pro pořádání předváděcích prodejních akcí se kvůli lepší ochraně spotřebitele letos zpřísnily. Novinkou je mimo jiné to, že pořadatelé nesmí přímo při těchto akcích a ve lhůtě dalších sedmi dní požadovat od kupujících úhradu kupní ceny ani jakékoli zálohy.

Pětasedmdesátiletý muž před rokem koupil za 40.000 korun na předváděcí akci společnosti Bio Natural Medical v pražských Holešovicích polarizační lampu. Nákup si po několika dnech ale rozmyslel a od kupní smlouvy chtěl odstoupit. Společnost mu to ale neumožnila, stejně jako stovky dalších klientů si totiž zboží prý koupil v obchodních prostorách, tedy stejně, jako kdyby nakupoval v kamenném obchodě.

Soudkyně pro Prahu 7  s tím ale nesouhlasila Podle ní nebyla závazná objednávka uzavřena v obchodních prostorách, což prokázala listina z živnostenského úřadu, podle které v té době nebyla na dotyčném místě provozovna žalované firmy. „Z tohoto důvodu měl žalobce právo od smlouvy odstoupit, což v zákonné lhůtě udělal, a proto má nárok na vrácení peněz,“ uvedla soudkyně.

 

Zdroj: ČTK

Autor článku

redakce