Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Muž ve sněhu vyšlapal obrovskou malbu draka

Malba draka ve sněhu. Zdroj: Facebook

Simon Beck z Velké Británie má nezvyklý koníček – několikahodinovým šlapáním ve sněhu vytváří úžasná umělecká díla. Brit je známý po celém světě a každý rok s příchodem zimy ohromí masy lidí novým kouskem. Letos se vydal na Sibiř, kde celý den chodil po zamrznutém sněhu nedaleko města Jakutsk, a vytvořil tam úžasnou malbu s podobiznou draka.

Simon Beck je považován za světově nejznámějšího umělce, který pracuje se sněhem. Ve své kariéře má za sebou už přes dvě stovky uměleckých děl a každý rok jich několik do své sbírky přidá. Vystudovaný kartograf se ledovému umění věnuje již od roku 2004 a spojuje ho s další zálibou, a to sportovním chozením ve sněhu. Simon navíc od malička miluje geometrické tvary, a tak není divu, že se většina jeho děl skládá z úžasných obrazců. Jejich tvorba většinou zabere až dvanáct hodin času a Simon při nich našlape i třicet kilometrů.

Britský umělec si získal srdce celého světa a jen na Facebooku ho sleduje skoro tři sta tisíc fanoušků. Simon vydal už o svém umění knihu a poslední dobou se kromě sněhu zaměřuje i na obrazce v písku. Svoje poslední umělecké dílo umístil na ruskou Sibiř, kde na holé pláni vyšlapal ve sněhu obrovského draka s kolem něho kruh. Více fotografií je k dispozici na webových stránkách http://snowart.gallery.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.