Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Moonwalkers: speciální boty vám umožní chodit třikrát rychleji

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Americký start-up Shift Robotics představil zařízení navržené k připevnění na vlastní boty, které zvyšuje rychlost chůze až o 250 procent, píše server Euro News.

Boty běžnému člověku dovolují jít rychlostí až 11 km/h, což je zhruba dvakrát až třikrát rychlejší než normální chůze. Moonwalkers, jak je model bot pojmenován, vypadají jako brusle a díky algoritmům strojového učení se pohybují pouze tehdy, když se pohybuje ten, kdo je nosí. S nasazenými Moonwalkers člověk umí zastavit, uzamknout je, jít do nebo ze schodů, navíc zvládají automaticky regulovat svou rychlost, například když jde jedinec z kopce.

Vylepšete chůzi, nenahrazujte ji

Zakladatel společnosti Xunjie Zhang říká, že nápad na jeho vynález přišel tehdy, když téměř havaroval na svém skútru při dojíždění do práce.

„Ptal jsem se sám sebe, proč jsem nikdy do práce nešel pěšky. A není to jen můj případ, spousta lidí se na chůzi nespoléhá, ​​což je překvapivé vzhledem k tomu, že je to mnohem bezpečnější, jednodušší a pohodlnější způsob, a navíc je to lepší pro životní prostředí,“ uvádí v prohlášení.

Problém podle něj spočívá v tom, že je chůze pro mnoho lidí příliš pomalá a neefektivní. Proto se rozhodl chůzi zefektivnit místo jejího úplného nahrazení.

S týmem inženýrů z institutu Carnegie Mellon’s Robotic Institute a návrhářů tenisek se Zhang posledních pět let snažil vymyslet nejrychlejší boty na světě. A povedlo se. Podle prohlášení Shift Robotics jsou boty vhodné pro každého. Na rozdíl od bruslí nevyžaduje nošení těchto bot žádné speciální dovednosti.

Podle společnosti se technologie ​​přizpůsobí chůzi každého uživatele a algoritmu trvá méně než 10 kroků, než se naučí vzorce chůze svého uživatele. Co vy? Pořídili byste si takové boty?

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…