Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Moonwalkers: speciální boty vám umožní chodit třikrát rychleji

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Americký start-up Shift Robotics představil zařízení navržené k připevnění na vlastní boty, které zvyšuje rychlost chůze až o 250 procent, píše server Euro News.

Boty běžnému člověku dovolují jít rychlostí až 11 km/h, což je zhruba dvakrát až třikrát rychlejší než normální chůze. Moonwalkers, jak je model bot pojmenován, vypadají jako brusle a díky algoritmům strojového učení se pohybují pouze tehdy, když se pohybuje ten, kdo je nosí. S nasazenými Moonwalkers člověk umí zastavit, uzamknout je, jít do nebo ze schodů, navíc zvládají automaticky regulovat svou rychlost, například když jde jedinec z kopce.

Vylepšete chůzi, nenahrazujte ji

Zakladatel společnosti Xunjie Zhang říká, že nápad na jeho vynález přišel tehdy, když téměř havaroval na svém skútru při dojíždění do práce.

„Ptal jsem se sám sebe, proč jsem nikdy do práce nešel pěšky. A není to jen můj případ, spousta lidí se na chůzi nespoléhá, ​​což je překvapivé vzhledem k tomu, že je to mnohem bezpečnější, jednodušší a pohodlnější způsob, a navíc je to lepší pro životní prostředí,“ uvádí v prohlášení.

Problém podle něj spočívá v tom, že je chůze pro mnoho lidí příliš pomalá a neefektivní. Proto se rozhodl chůzi zefektivnit místo jejího úplného nahrazení.

S týmem inženýrů z institutu Carnegie Mellon’s Robotic Institute a návrhářů tenisek se Zhang posledních pět let snažil vymyslet nejrychlejší boty na světě. A povedlo se. Podle prohlášení Shift Robotics jsou boty vhodné pro každého. Na rozdíl od bruslí nevyžaduje nošení těchto bot žádné speciální dovednosti.

Podle společnosti se technologie ​​přizpůsobí chůzi každého uživatele a algoritmu trvá méně než 10 kroků, než se naučí vzorce chůze svého uživatele. Co vy? Pořídili byste si takové boty?

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Astronomové objevili tři nové měsíce

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…