Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mobilní aplikace mapuje venkovní teplotu v každém koutě Brna

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Informace nejen o aktuální venkovní teplotě z každé z brněnských městských částí, ale také doporučení, jak úsporně hospodařit s energií v daném ročním období. Přesně tyto výhody přináší nová mobilní aplikace od Tepláren Brno, kterou si místní i návštěvníci moravské metropole mohou stáhnout do svých mobilních telefonů.

Teplárny Brno sledují teplotu v Brně pomocí soustavy teploměrů a kromě okamžité teploty tak mají k dispozici i denní grafy teplotního vývoje v jednotlivých městských částech či meziroční srovnání. Informace zatím zveřejňovaly jen na svých webových stránkách, ale kvůli velkému zájmu se je rozhodly zpřístupnit i prostřednictvím mobilních telefonů s aplikací Teplota v Brně, v první fázi v operačním systému iOS.

Na rozdíl od jiných podobných aplikací Teplota v Brně nesdělí uživateli jen momentální stav přímo v jeho okolí, ale umožní i porovnání údajů například mezi různými městskými částmi nebo zpětně v čase. Poradí také, jak třeba rozmístit nábytek, aby zbytečně nebránil proudění teplého vzduchu, jaká je ideální teplota v místnostech bytu či kanceláři, nebo při kolika stupních je nejlepší skladovat doma potraviny.

Aplikace podle tvůrců nabízí mnoho vymožeností, které může potencionální uživatel ocenit. „Nechybí například všechny důležité kontakty na Teplárny Brno včetně čísel na havarijní službu a dispečink, které tak budou mít uživatelé aplikace stále doslova po ruce, ale i různé tipy, jak ušetřit za energie,“ uzavřel generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Související články

Byznys

Facebook Messenger nově umožňuje darovat peníze na charitu

Inspirace

Aplikace zpřehlední nástup dětí do libereckých školek

Inspirace

Aplikace Záchranka chystá řadu novinek, rozšíří se i do Rakouska

Společnost

Univerzitní aplikaci využívají v Olomouci tisíce studentů

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost