Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mladý český vynálezce plánuje se svým 3D perem dobýt svět

Mladý vynálezce se svým výtvorem. Namířeno má teď do Ameriky. Zdroj: refresher.cz

Bývalý student ČVUT v Praze David Paškevič vynalezl první prototyp funkčního 3D kreslicího pera. Jedná se o multifunkční pero s názvem 3D Simo, se kterým má mladík do budoucna velké plány a rád by ho rozšířil do USA.

Při studiích na vysoké škole David Paškevič vyvinul 3D kreslící pero, získal sponzory a dnes rozvíjí svou vlastní firmu. Nedávno tento mladý vynálezce vytvořil druhou generaci jeho původního pera a vzniklo tak 3DSimo Mini. S ním se snaží získat pomocí kampaně peníze k zahájení velkovýroby a rozšířit svůj nápad v Americe.

„3DSimo Mini bylo vytvořeno na základě zpětné vazby od zákazníků, a také samozřejmě od nás,“ řekl Paškevič. „Vznikl tak all-in-one nástroj, pomocí kterého si opravíte plastové věci v domácnosti, ozdobíte například boty nebo opravíte utržený drát u lampičky,“ doplnil. Pomocí pera si však můžete od základu vytvořit RC letadlo, auto či funkční hodiny. Takže téměř vše, co vás napadne.

3D pero má velké využití a je určeno například pro modeláře, kreativce, architekty i domácí kutily. Může však sloužit i jako školní pomůcka nebo zpestření kroužků a výtvarných dílen. „Nyní můžete i vy koupit pero v přepočtu od dvou tisíc korun v základní verzi,“ řekl Paškevič.

Hlavním cílem je rozšířit pero do co největší oblasti a dostat se na trh v USA. „Aktuálně největší zájem je ve Francii a v 3D obchodech po Evropě,“ zhodnotil situaci mladý vynálezce. Za úspěchem mladého vynálezce možná stojí i jeho postoj k životu. „Z vlastní zkušenosti mohu říci, že uchytit své vynálezy na trhu je velmi těžké, ale když vytrváte, budete svému projektu věřit a nic vás nenalomí, je možné to dokázat,“ uzavřel Paškevič.

Zdroj: refresher.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…