Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mladí filantropové mění Česko k lepšímu

2 minuty radosti
Do programu Pomáhej se letos přihlásilo 31 skupin. Zdroj fotky: Archiv Nadace VIA

Je jim mezi sedmi a šestadvaceti lety a mají smělé dobročinné cíle. Právě takoví jsou účastníci programu Pomáhej, který tyto iniciativy podporuje a mladým lidem pomáhá dotáhnout jejich snahu do zdárného konce.

Do programu Nadace VIA bylo letos vybráno patnáct skupin mladých aktivních lidí. Jde o party kamarádů, školní kolektivy nebo zájmové skupiny, které z vlastní iniciativy realizují dobročinné projekty a snaží se získat finance na dobrou věc. Cílem programu je tyto účastníky ocenit a podpořit, dát jim příležitost vyzkoušet něco nového, pracovat v týmu a ukázat svému okolí, že pomoc druhým má smysl.

Všechny vybrané projekty získají na realizaci svých benefičních akcí příspěvek 2 500 korun. Zároveň se jim díky programu zdvojnásobí výtěžek z akce, a to až do výše 15 000 korun. Navíc se mohou zúčastnit dvou interaktivních seminářů.

Zapojené skupiny přišly s opravdu originálními nápady. Například kladenští studenti se rozhodli uspořádat tři různé akce a vybrat při nich finance na otevření kroužku angličtiny pro děti bez domova. Skauti z Židlochovic svou benefiční akcí podpoří lesní školku, jejíž hodnoty jsou jim blízké. V Trutnově skupina kamarádů zorganizuje metalový koncert místních kapel a z výtěžku koupí piano pro autistické děti.

Do programu Pomáhej se letos přihlásilo 31 skupin, nadace se jich rozhodla podpořit 15. Při výběru kladla důraz na iniciativu zájemců, jejich aktivní zapojení a celkovou promyšlenost jejich konceptů.

Související články

Z domova

Nadace VIA podpořila projekty oživující veřejný prostor

Z domova

Sousedské vztahy jsou důležité, v Česku vznikají iniciativy na jejich podporu

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Byznys

Nadace podpořila dobrovolné hasiče podílející se na komunitním životě

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie