Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Místo zchátralé školy vybudovali v Železné Rudě environmentální centrum

Železná Ruda dokončuje environmentální a návštěvnické centrum. Otevře se 1. dubna. Zdroj: ČTK. Autor: Němeček Pavel

Od prvního dubna letošního roku občané i návštěvníci Železné Rudy mohou vyrazit do environmentálního centra, které stálo asi 45 milionů korun. Stavební práce na centru byly dokončeny v únoru letošního roku a z třinácti let opuštěné budovy se tak stala nová škola pro 450 žáků. Cílem centra má být především zvýšení atraktivity regionu a také pozvednutí turistického ruchu.

„Do 1. května, kdy by mělo být slavnostní otevření centra, by tam měla být ve dvou místnostech ještě nastěhována historie lyžování na Železnorudsku do roku 1950. Expozice se stovkami kusů je majetkem města,“ vysvětlil pro ČTK starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. V budově se po rekonstrukci nachází nové vybavení včetně počítačů, projekční techniky nebo nábytku. Na návštěvníky bude čekat také například 3D kino pro 20 lidí nebo přednášková místnost.

První patro budovy bude sloužit jako expozice šumavské flóry a fauny, zatímco v přízemí budou svá díla prezentovat místní autoři či zde bude sídlit muzeum lyžování. „Jsem velmi rád, že jsme zachránili budovu staré školy v nezměněné historické podobě a že má zase veřejné využití a takovýto vznosný účel. Že bude oslovovat lidi k environmentální výchově a k nauce o přírodě Železnorudska,“ doplnil starosta.

Zdroj: ČTK

 

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.