Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Místo zavření budeme nabírat zaměstnance

Hutní společnost Pilsen Steel, která je největším zaměstnavatelem v plzeňském regionu, vyhlásila před dvěma lety insolvenci. Teď je vše jinak a společnost chce už do tří let dosahovat výkonů, jaké měla v roce 2008, tj. tržby ve výši šesti miliard korun.

„Ano, můžeme potvrdit, že 9. června 2014 soudce uznal splnění podstatných částí reorganizačního plánu a společnost Pilsen Steel se tak může vrátit do normálního provozu,“ popisuje jednatel Pilsen Steel Igor Važenin.

Firma bude teď zcela řízena svým managementem. Bylo třeba vyplatit věřitele společnosti – na to bylo zhruba 50 milionů. Ti dostali méně jak 1 % z dlužených peněz. Soud totiž na podzim loňského roku schválil plán reorganizace společnosti, kdy dluhy Pilsen Steel dosahovaly 4,5 miliard korun, a mezi věřitele uznal i pohledávku ruské Vněšekonombank, jež byla ve výši 3,2 miliardy korun.

Ačkoliv firma Pilsen Steel přišla v důsledku úpadku a nedávné krize o mnoho zákazníků a trh je poměrně nasycený, zůstávají její zástupci optimističtí. Chtějí nabrat až 100 nových zaměstnanců.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-62332160-hute-pilsen-steel-jsou-venku-z-insolvence-misto-zavreni-budou-nabirat-zamestnance

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemůžete v noci spát? Vědci zjistili, co pomáhá proti nespavosti

Světová fotosoutěž roztomilých zvířat má finalisty. Je mezi nimi i fotka z Česka

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Vědci objevili nové výhody roušek. Zmírňují průběh nemoci a můžou nahradit očkování

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.