MHD za 330 korun za rok. Tolik zaplatí od září žáci ze Zlína a Otrokovic

Zdroj fotografie: zlin.eu

Zlínští a otrokovičtí školáci zaplatí za celoroční využívání městské hromadné dopravy pouze 330 korun. Podmínkou pro získání levného jízdného je vyřízení tzv. juniorpasu, trvalé bydliště ve Zlíně či Otrokovicích a plnění povinné školní docházky o délce 9 let. Žáci získají toto předplatné od 1. září.

Juniorpas bude platit vždy jeden celý školní rok, tedy od 1. září do 31. srpna v celé síti zlínské a otrokovické MHD. Město Zlín a Otrokovice doplatí dopravní společnosti rozdíl ceny ve výši 1590 korun na žáka. „Snažíme se vyjít vstříc rodinám se školáky a snížit náklady na jejich cestování. Omezí se i administrativní náročnost, když jim bude stačit navštívit předprodejní místo DSZO jen jednou za rok, a nebude hrozit nebezpečí, že si zapomenou koupit kupón na další měsíc či čtvrtletí,“ uvedl zlínský primátor Miroslav Adámek.

Představitelé chtějí nalákat své obyvatele už od dětství k využívání hromadné dopravy. „Používáním MHD místo aut se významně šetří životní prostředí. Zároveň městský prostor není „nafukovací“ a schopnost rychlé reakce na neustále se zvyšující počet aut je tak například v oblasti parkování či navyšování kapacity cest takřka nemožná,“ doplnil náměstek primátora Jiří Korec.

Autor článku

Zuzana Tomášková