Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mexičanka pomáhá rodinám obětí covidu. Z oblečení zesnulých šije medvídky

Někdy i zdánlivá drobnost jako plyšový medvídek může pomoci překlenout těžké životní období. Zdroj fotografie: late-lita.com

Koronavirus podpořil dobrosrdečnost napříč světem. Mexičanka Eréndiera Guerrerová přišla s poněkud netradičním způsobem, jak pomoci rodinám obětí koronaviru, které kvůli restrikcím neměly možnost se před smrtí rozloučit se svými blízkými. Žena jim šije medvídky, přičemž jako materiál používá oblíbené oblečení zesnulých.

Mexičanka Eréndiera Guerrerová. Zdroj fotografie: YouTube Inside Edition

Speciální plyšáci pomáhají příbuzným se alespoň zprostředkovaně rozloučit s těmi, které virus připravil o život. „Kvůli covidu-19 uvízla spousta lidí ve vzduchoprázdnu, protože nemohli říci svým rodinným příslušníkům sbohem. Potřebují ten kruh uzavřít. A medvídci jim v tom pomáhají,“ uvedla Guerrerová, která jich ušila už přes dvě stovky.

Video o iniciativě ženy.

Zakázka většinou probíhá tak, že příbuzní přinesou oblíbený kus oblečení zesnulého člověka a v dílně z něj pak za 30 dolarů (asi 650 korun) vznikne obdoba plyšáka. Například Araceli Ramírezová donesla oblíbené tričko svého otce, který před několika měsíci náhle podlehl covidu-19. Za zhmotnění vzpomínky na něj byla vděčná. „Můžu na toho medvěda mluvit, říct mu to, co jsem nestihla a připadá mi, že táta je tu pořád se mnou,“ popsala útěchu, kterou jí plyšák poskytuje.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost