Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mexičanka pomáhá rodinám obětí covidu. Z oblečení zesnulých šije medvídky

Někdy i zdánlivá drobnost jako plyšový medvídek může pomoci překlenout těžké životní období. Zdroj fotografie: late-lita.com

Koronavirus podpořil dobrosrdečnost napříč světem. Mexičanka Eréndiera Guerrerová přišla s poněkud netradičním způsobem, jak pomoci rodinám obětí koronaviru, které kvůli restrikcím neměly možnost se před smrtí rozloučit se svými blízkými. Žena jim šije medvídky, přičemž jako materiál používá oblíbené oblečení zesnulých.

Mexičanka Eréndiera Guerrerová. Zdroj fotografie: YouTube Inside Edition

Speciální plyšáci pomáhají příbuzným se alespoň zprostředkovaně rozloučit s těmi, které virus připravil o život. „Kvůli covidu-19 uvízla spousta lidí ve vzduchoprázdnu, protože nemohli říci svým rodinným příslušníkům sbohem. Potřebují ten kruh uzavřít. A medvídci jim v tom pomáhají,“ uvedla Guerrerová, která jich ušila už přes dvě stovky.

Video o iniciativě ženy.

Zakázka většinou probíhá tak, že příbuzní přinesou oblíbený kus oblečení zesnulého člověka a v dílně z něj pak za 30 dolarů (asi 650 korun) vznikne obdoba plyšáka. Například Araceli Ramírezová donesla oblíbené tričko svého otce, který před několika měsíci náhle podlehl covidu-19. Za zhmotnění vzpomínky na něj byla vděčná. „Můžu na toho medvěda mluvit, říct mu to, co jsem nestihla a připadá mi, že táta je tu pořád se mnou,“ popsala útěchu, kterou jí plyšák poskytuje.

Zdroj: Aktuálně.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…