Měsíc bláznovství se v Brně podívá na zoubek duševním onemocněním

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Kampaň Měsíc bláznovství pod taktovkou Prahu jižní Morava podává pravdivé informace o duševních nemocech. Na besedách, výstavách a přednáškách odborníci v dubnu rozptýlí předsudky týkající se duševního zdraví.

Práh jižní Morava ve spolupráci s Centrem Anabell, Psychobraním a Nevypusť duši plánují bohatý program, který má za cíl seznámit širokou veřejnost například s půl rokem existence zdravotně-sociálního terénního týmu. Dle ředitelky Prahu Blanky Veškrnové přiblíží tuto službu přímo pracovníci Centra duševního zdraví na konkrétních příkladech.

Organizátoři tak chtějí přispět k veřejné debatě o reformě psychiatrie či informovat nejen středoškolské studenty o rozpoznání duševních onemocnění. Dalším cílem je také vytvořit prostor pro sebepřijetí a podpořit možnosti vzdělávání osob s duševním onemocněním.

Zájemci tak mohou v dubnu navštívit jedenáct událostí s tématem duševního onemocnění. Všechny akce se konají v Café Práh, v Galerii Vaňkovka, ve Vaňkovce a na náměstí Svobody. Bližší informace lze najít na webových stránkách Prahu.

Autor článku

Zuzana Tomášková