Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Měsíc bláznovství se v Brně podívá na zoubek duševním onemocněním

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Kampaň Měsíc bláznovství pod taktovkou Prahu jižní Morava podává pravdivé informace o duševních nemocech. Na besedách, výstavách a přednáškách odborníci v dubnu rozptýlí předsudky týkající se duševního zdraví.

Práh jižní Morava ve spolupráci s Centrem Anabell, Psychobraním a Nevypusť duši plánují bohatý program, který má za cíl seznámit širokou veřejnost například s půl rokem existence zdravotně-sociálního terénního týmu. Dle ředitelky Prahu Blanky Veškrnové přiblíží tuto službu přímo pracovníci Centra duševního zdraví na konkrétních příkladech.

Organizátoři tak chtějí přispět k veřejné debatě o reformě psychiatrie či informovat nejen středoškolské studenty o rozpoznání duševních onemocnění. Dalším cílem je také vytvořit prostor pro sebepřijetí a podpořit možnosti vzdělávání osob s duševním onemocněním.

Zájemci tak mohou v dubnu navštívit jedenáct událostí s tématem duševního onemocnění. Všechny akce se konají v Café Práh, v Galerii Vaňkovka, ve Vaňkovce a na náměstí Svobody. Bližší informace lze najít na webových stránkách Prahu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie