Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

McDonald´s zavádí udržitelné hračky. Podíl plastů sníží o 90 procent

2 minuty radosti
Happy Meal bude do roku 2025 obsahovat pouze hračky z udržitelných materiálů. Foto: McDonald´s

Síť restaurací McDonald´s v minulém týdnu představila svůj nový udržitelný program týkající se hraček v Happy Mealu. Do roku 2025 plánuje doprodat klasické hračky a přejít na jejich ekologičtější variantu ve všech pobočkách na světě.

Nová generace našich zákazníků má hluboký zájem o ochranu planety a nakupování udržitelného zboží. Proto zkoumáme možnosti pro změny, včetně transformace oblíbených ikon, jako je Happy Meal,“ uvedla vedoucí udržitelnosti pro McDonald´s Jenny McColloch. Udržitelné hračky již delší dobu prodávají například restaurace ve Velké Británii, Irsku či Francii. V České republice a na Slovensku zatím prošly ekologickou změnou pouze obaly. Na hračky šetrné k životnímu prostředí se tuzemští zákazníci mohou těšit od roku 2022.

Tento konkrétní krok by měl vést k 90% snížení používání plastů na bázi panenského fosilního paliva v našich hračkách. Například vybrané části deskových her budou vyrobeny z přírodních materiálů, jiné hračky budou vyrobené z recyklovaného nebo bio-plastu,“ uvedla ředitelka komunikace pro McDonald´s ČR a SR Jitka Pajurková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Atmosféra Venuše inspirovala výzkumníky k vývoji nové technologie, která zabraňuje znečištění ovzduší

Superhrdinové v reálném životě. Záchranáři začnou používat tryskové obleky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…