Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Marihuana bude v Německu legální. Chystají se změny v zákoně

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Příznivci marihuany v Německu si budou moci oddychnout. Země směřuje k její legalizaci. Dospělí tam do konce roku získají omezené množství konopí a budou ji smět sami pěstovat, uvedl server Radio Wave a The Guardian.

„Předchozí politika v oblasti konopí selhala,“ řekl ministr zdravotnictví Karl Lauterbach a představil nový dvoufázový přístup německé vlády k legalizaci konopí. První fáze počítá se zřízením takzvaných konopných klubů. Do nich budou mít přístup výhradně jedinci žijící v Německu, počet členů bude omezen na 500 osob. Členové starší 21 let budou moci v těchto klubech legálně získat až 25 gramů konopí za den, maximálně 50 gramů měsíčně. Pro osoby ve věku od 18 do 21 let bude pak měsíční dávka omezena na 30 gramů. Konzumace byliny v prostorách klubů bude zakázána. V rámci této fáze bude také povolené pěstování konopí pro rekreační účely, a to až tří samičích kvetoucích rostlin.

V rámci druhé fáze pak německé úřady chystají zkušební projekty prodeje konopí prostřednictvím komerčních dodavatelů. Zatím není známá její přesná podoba, už se však ví, že marihuana nebude prodávána ve specializovaných obchodech s licencí, jak to funguje třeba v některých státech USA. Tuto variantu totiž odmítla Evropská komise. Přesná podoba druhá fáze by měla být upřesněna až na podzim. Schvalovací proces zákona v parlamentu by však měl začít toto jaro.

Související články

Zaručeně zlepší den

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Ministerstvo životního prostředí představilo pravidla pro zálohování PET lahví a plechovek, platit budou od roku 2025

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…