Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lyžařská střediska bez jednorázových plastů? Vyrazte do Itálie

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Pixabay

Už zdaleka neplatí, že by hory byly neposkvrněným prostředím bez odpadků. V Itálii se však k původní čistotě a panenskosti přírody chtějí navrátit. Kupříkladu lyžařské středisko Pejo 3000 v oblasti Val di Sole by od příští sezóny mělo fungovat bez jednorázových plastových výrobků.

Šéf centrály cestovního ruchu pro tamní alpskou oblast Luciano Rizzi oznámil, že všechny místní restaurace, hotely, penziony i horské chaty se budou muset obejít bez plastového nádobí. Mezi ně patří například kelímky, tácky nebo příbory. Zejména restaurace v horských oblastech používají právě jednorázové nádobí v rámci rychlého občerstvení. Podle provozovatelů se jedná o první krok na cestě k ochránění vysokohorských ekosystémů před plastovým odpadem.

Středisko Pejo 3000 přijalo omezení týkající se jednorázových plastů poté, co univerzita v italském Miláně zveřejnila studii, ve které zkoumala znečištění alpských ledovců. Výzkumníci tehdy při analýze složení ledovce Forni v národním parku Stelvio zjistili, že obsahuje až 162 milionů částeček plastů. Jde o zhruba stejné množství, jaké se nachází v evropských mořích.

Vypadá to tedy, že se začíná udržitelnost probojovávat i do komerčních lyžařských středisek.

Zdroj: ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…