Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

Ilustrační foto: Crcạd s̄rr

Muž z Thajska vynalezl funkční malé útulky pro toulavé psy, kterých je v této exotické destinaci velké množtví. Minu útulky jsou vyrobené z recyklovaných billboardů. A jsou velice populární.

Ajarn Yossaphon Chanthongjeen přišel s návrhem tohoto konceptu během svého doktorského programu na univerzitě, kde se snažil poskytnout dostatečné bezpečí mnoha toulavým psům, kterých se vyskytuje v thajských městech velké množství.

Konstrukce je snadná, jednoduše přenositelná a lze ji zkonstruovat kdekoli, aby chránila toulavá zvířata před deštěm a intenzivním horkem. Princip spočívá v tom, že jsou staré billboardy recyklovány do podoby skládacích montovaných stanů, které se poté umístí k podstavci a tvoří tak malou skrýš pro toulavá zvířata.

Právě platforma na zadní straně panelu udržuje psa nad úrovní země. Tato platforma poskytuje zvířeti bezpečné, hygienické a suché místo na spaní a zároveň umožňuje umístění potravy a vody do úkrytu.
Zatím tyto malé útulky zažívají v Thajsku velkou popularitu. Facebooková skupina, kde se téma toulavých psů a aktivně řeší, má v současnosti více než 10 000 členů a obsahuje množství fotografií psů využívajících tyto útulky.

Zdroj: Sunny Skyz

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…