Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

Ilustrační foto: Crcạd s̄rr

Muž z Thajska vynalezl funkční malé útulky pro toulavé psy, kterých je v této exotické destinaci velké množtví. Minu útulky jsou vyrobené z recyklovaných billboardů. A jsou velice populární.

Ajarn Yossaphon Chanthongjeen přišel s návrhem tohoto konceptu během svého doktorského programu na univerzitě, kde se snažil poskytnout dostatečné bezpečí mnoha toulavým psům, kterých se vyskytuje v thajských městech velké množství.

Konstrukce je snadná, jednoduše přenositelná a lze ji zkonstruovat kdekoli, aby chránila toulavá zvířata před deštěm a intenzivním horkem. Princip spočívá v tom, že jsou staré billboardy recyklovány do podoby skládacích montovaných stanů, které se poté umístí k podstavci a tvoří tak malou skrýš pro toulavá zvířata.

Právě platforma na zadní straně panelu udržuje psa nad úrovní země. Tato platforma poskytuje zvířeti bezpečné, hygienické a suché místo na spaní a zároveň umožňuje umístění potravy a vody do úkrytu.
Zatím tyto malé útulky zažívají v Thajsku velkou popularitu. Facebooková skupina, kde se téma toulavých psů a aktivně řeší, má v současnosti více než 10 000 členů a obsahuje množství fotografií psů využívajících tyto útulky.

Zdroj: Sunny Skyz

Související články

Zaručeně zlepší den

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

Hit jménem kombucha – čím tak pobláznila Čechy?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…