Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé mohou nově využít bezbariérový přívoz z Podhoří do Troje v Praze

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: praha.eu

Nová loď dostala jméno Baba a nabízí dostatek prostoru pro čtyřicet cestujících i pro přepravu kočárků a jízdních kol. Díky palubové konstrukci a novým přístavištím umožňuje pohodlný nástup a výstup v jedné úrovni. Přívoz může být zajímavým dopravním prostředkem například pro rodiny, které míří na výlet do tamní zoologické zahrady.

„Loď Baba nahradí původní plavidla, která byla cestujícími oprávněně kritizována za nepohodlný a tím i zdlouhavý nástup do lodí a jejich nízkou kapacitu, pouze dvanáct osob. Jedná se o další krok v odstraňování bariér v pražské veřejné dopravě a zvýšení kvality cestování,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Přívoz jezdí v základním intervalu patnácti minut a v pracovní dny ráno každých deset minut s tím, že časy spojů vycházejí z návazností se spoji autobusových linek 112 a 236. „Konstrukcí nového typu lodě jsme vyslyšeli hlasy, které žádaly přístupnější převozní servis pro kočárky a také cyklisty. Baba je konstruována jako bezbariérová loď, do které se snadno nastupuje,“ uzavřel Zdeněk Bergman za dopravce Pražské Benátky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie