Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé bez domova budou opět moci přečkat zimu v brněnských krizových centrech

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vedení Brna společně s Armádou spásy a Oblastní charitou Brno připravily v podzimních a zimních měsících opět systém nočních krizových center. V nich budou moci lidé bez domova přečkat chladné noci a nezůstat na ulici. Krizová centra se budou nacházet na ulici Masná, Mlýnská a Bratislavská, a nabídnou přístřešek stovkám lidí.

Tři krizová centra, která mohou navštívit všichni ti, jejž z nejrůznějších důvodů nechtějí nebo nemohou využít nocleháren či jiných forem sociální pomoci a aktivit sociální práce. Podobný systém nabídlo vedení Brna i v minulých letech, a to se osvědčilo jako vhodný způsob prevence proti umrznutí lidí, kteří žijí v nedůstojných podmínkách.

Noční krizová centra využívají k řešení své situace každoročně stovky lidí. Loňskou zimu je navštívilo přes pět set osob, z nichž necelá polovina byli občané Brna a zbytek obyvatelé ostatních obcí a měst Jihomoravského kraje. Letos mohou využít lidé bez domova tři krizová centra, která jim dohromady nabídnou asi dvě stě lůžek i krizovou pomoc pro lidi v akutní sociální tísni.

Související články

Z domova

Sociální šatník v Brně pomáhá lidem bez domova přežít zimu

Inspirace

Majitel restaurace místo účasti na gastrofestivalu uvaří pro bezdomovce

Společnost

Ženy bez domova vydávají vlastní noviny

Ze světa

Britský architekt navrhl speciální obydlí pro bezdomovce

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.