Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Laskavcem může být každý. Děti z celé republiky budou v listopadu konat dobré skutky

2 minuty radosti
Již po páté si děti mohou vyzkoušet, jaké je to být laskavcem. Zdroj: Barbora Pěničková

Jaký je to pocit, vykonat dobrý skutek? Již po páté se děti mohou v listopadu zúčastnit happeningu #jsemlaskavec pořádaného Nadací Karla Janečka. U příležitosti Světového dne laskavosti si tak na vlastní kůži vyzkouší, jaké ovoce konání dobrých skutků přináší.

Přihlásit se mohou děti ve věku 3 až 18 let. Z nabídky na stránkách nadace či z vlastních nápadů si pak stačí vybrat dobrý skutek a vykonat ho mezi 1. a 13. listopadem. Videa nebo fotky skutků mohou děti zasílat na e-mailovou adresu laskavec@nadacekarlajanecka.cz do 15. listopadu. Vítězné týmy obdrží po slosování zajímavé ceny.

Některé děti dělají radost v domovech pro seniory, další pomáhají ve zvířecích útulcích či pořádají sbírky starého oblečení. Poslední dobou roste zájem o úklid přírody. Děti vyrážejí do terénu a sbírají odpadky z říčních koryt, lesů i ulic měst,“ uvedla manažerka komunikace pro Nadaci Karla Janečka Barbora Pěničková. K dnešnímu dni se k happeningu #jsemlaskavec přihlásilo celkem 340 týmů z celé republiky, tedy více než 8 tisíc dětí.

Zdroj: Nadace Karla Janečka

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…