Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kuchařka dobrých skutků. Kniha Laskavci přináší recept na štěstí a smysluplný život

Nová kniha Laskavci inspiruje k dobrým skutkům. Foto: se svolením Dominiky Trčkové

Staví školy pro chudé děti, pomáhají opuštěným psům či seniorům nebo nabízí kávu za dobrý skutek. Laskaví lidé jsou všude kolem nás. Jejich inspirativním příběhům nyní dala Dominika Trčková knižní podobu. Kniha Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět nabízí sedm rozhovorů s oceněnými dobrodinci, ale i praktické tipy na dobré skutky. Autorka také vyzpovídala odborníky, kteří čtenářům prozradí, proč vede laskavost ke štěstí a jaké výhody pro nás konání dobra má.

Vydání knihy je dalším krokem v rámci dlouhodobého projektu Laskavec Nadace Karla Janečka. Publikace vzdává hold lidem, kteří dělají (ne)obyčejné věci a nezištně pomáhají nejen svému okolí. „Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že DOBRO stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může zachránit tento svět,“ říká autorka knihy Dominika Trčková.

Dominika Trčková se laskavostmi zabývá dlouhodobě. Foto: se svolením Dominiky Trčkové

Příběhy sedmi lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny, mohou podle autorky dodat odvahu i ostatním. „Je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat nebo si založit charitativní projekt, ale nevědí, jak to uchopit. Pak si ale přečtou příběh nějakého úplně normálního člověka a zjistí, že to jde. Tahle knížka je vlastně takovým návodem,“ vysvětluje Trčková. Kromě příběhů však kniha obsahuje i celou řadu praktických tipů, jak žít smysluplnější život, příklady dobrých skutků, které zvládne každý, ale i názory odborníků z oblasti medicíny či duchovna.

Kniha přináší sedm rozhovorů, tipy na dobré skutky i názory odborníků. Foto: se svolením Dominiky Trčkové

Už samotný nákup knihy je navíc dobrým skutkem. Celkem 252 korun z každého prodaného kusu totiž poputuje na podporu dalších laskavých projektů. Příjemným bonusem jsou také dva milé dárky, které mohou udělat radost na více frontách. Součástí výpravné knihy je totiž pohled a semínka rostliny s příznačným názvem laskavec. Knihu, jež svými fotkami doplnil Petr Hricko, si můžete objednat na webových stránkách laskavost.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tunely pod Londýnem se otevřou veřejnosti. Australský podnikatel v nich plánuje muzeum i bar

Nejnovější kolekce značky TATUUM. Podívejte se, jaké kabáty budou trendy tuto zimu

Dnes je světový den štědrosti a dobrých skutků, jak jej strávíte vy?

Objevte neobyčejné vlastnosti pižmových vůní

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…