Staví školy pro chudé děti, pomáhají opuštěným psům či seniorům nebo nabízí kávu za dobrý skutek. Laskaví lidé jsou všude kolem nás. Jejich inspirativním příběhům nyní dala Dominika Trčková knižní podobu. Kniha Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět nabízí sedm rozhovorů s oceněnými dobrodinci, ale i praktické tipy na dobré skutky. Autorka také vyzpovídala odborníky, kteří čtenářům prozradí, proč vede laskavost ke štěstí a jaké výhody pro nás konání dobra má.
Vydání knihy je dalším krokem v rámci dlouhodobého projektu Laskavec Nadace Karla Janečka. Publikace vzdává hold lidem, kteří dělají (ne)obyčejné věci a nezištně pomáhají nejen svému okolí. „Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že DOBRO stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může zachránit tento svět,“ říká autorka knihy Dominika Trčková.
Příběhy sedmi lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny, mohou podle autorky dodat odvahu i ostatním. „Je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat nebo si založit charitativní projekt, ale nevědí, jak to uchopit. Pak si ale přečtou příběh nějakého úplně normálního člověka a zjistí, že to jde. Tahle knížka je vlastně takovým návodem,“ vysvětluje Trčková. Kromě příběhů však kniha obsahuje i celou řadu praktických tipů, jak žít smysluplnější život, příklady dobrých skutků, které zvládne každý, ale i názory odborníků z oblasti medicíny či duchovna.
Už samotný nákup knihy je navíc dobrým skutkem. Celkem 252 korun z každého prodaného kusu totiž poputuje na podporu dalších laskavých projektů. Příjemným bonusem jsou také dva milé dárky, které mohou udělat radost na více frontách. Součástí výpravné knihy je totiž pohled a semínka rostliny s příznačným názvem laskavec. Knihu, jež svými fotkami doplnil Petr Hricko, si můžete objednat na webových stránkách laskavost.cz.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…