Květinové záhony zkrášlily zanedbané travnaté plochy v Ostravě

Zdroj fotografie: Pixabay

Metropole moravskoslezského kraje se potýkala se zanedbanými travnatými plochami na frekventovaných místech a významných křižovatkách ve městě. Město Ostrava se rozhodlo neuspokojivou situaci řešit. Na celkové ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních vysázeli trvalky, traviny a cibuloviny.

Objednané práce skončily v prvním prosincovém týdnu mulčováním záhonů. Nově vysazené plochy by měly být celoročně reprezentativní, přispívat k druhové rozmanitosti, podporovat hospodaření s vodou, zachytávat prach a další. „Jedná se o trvalkové záhony s vyšším stupněm autoregulace a extenzivní údržbou. Vzorem pro tyto výsadby se stal úspěšně fungující německo-švýcarský model, vyvinutý na základě podrobného výzkumu trvalkové směsi s názvem Silbersommer neboli Stříbrné léto,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Smíšené trvalkové záhony město založilo v Moravské Ostravě a Přívozu, Slezské Ostravě, Mariánských Horách a Hulvákách, Ostravě – Jihu, Vítkovicích, Porubě, Svinově a ve Staré Bělé. Tím však proces krášlení města zdaleka nekončí. „Vytipovaných máme dalších zhruba 20 lokalit. Znovu se jedná o místa, která se špatně udržují. Úzké pásy trávy kolem cest, kruhové objezdy, středové pásy a podobně. V příštích měsících vyhodnotíme nejen aktuálně dokončenou výsadbu, ale zároveň budeme pracovat na zkrášlování dalších lokalit,“ dodala Šebestová.

Související články

Nezařazené

V Ostravě zahájili zavádění tiché a zelené tramvajové trati

Nezařazené

Ostrava slaví výročí 750 let města. Chystá řadu akcí

Inspirace

Ostravská zoo se raduje z narození vzácného gibona

Inspirace

V Ostravě se narodil unikátní daman pralesní

Zaručeně zlepší den

Konec bytové krize? Praha našla způsob, jak lidem zajistit dostupné bydlení

Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Vypadá jako bedla, u jídla si na ní ale nepochutnáte. Mykologové v Česku našli vzácnou houbu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová