Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Teplé počasí z minulého týdne nastartovalo zájem o semena, sazenice i zahradní techniku

Ilustrační foto: Unsplash

Letos bylo venku hezky dříve než obvykle a přilákalo to lidi k zahradničení už v březnu, což není obvyklé. Prodejci hlásí vyšší zájem o semena, sazenice, sekačky i další vybavení. Podle ankety mezi obchodníky začaly práce na zahradách a balkonech zhruba o dva týdny dříve než loni, což se rychle promítlo i do nákupů. Informoval o tom server Ekolist.

Vedle klasických semen a sazenic roste také poptávka po chytrém a pohodlném řešení péče o zahradu. Daří se robotickým sekačkám, zavlažovacím automatům i modulárním vyvýšeným záhonům, které lidem usnadňují pěstování. Silný zájem je navíc i o balkonové a terasové pěstování, takže více lidí zkouší bylinky, květiny nebo menší domácí úrodu i v městském prostředí.

S příchodem jara se lidé znovu víc obracejí k přírodě, péči o své okolí a pěstování pro vlastní radost i užitek. Odborníci zároveň připomínají, že se vyplatí vybírat kvalitní osivo a zdravé sazenice, protože právě dobrý základ může rozhodnout o tom, jak úspěšná celá sezona bude.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Test chytrého telefonu detekuje kontaminaci vody za méně než minutu

Motor bez paliva: novozélandský pohon poháněný jen Sluncem prošel testem

Trik, jak chválit děti: mluvte o nich tak, aby vás slyšely

U Brna se v budkách vylíhlo 47 dudků, rekord projektu

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Dějiny lidstva z pohledu žen v poutavé knize Femina Sapiens

Dějiny lidstva z pohledu žen v poutavé knize Femina Sapiens

Krásně barevná, a hlavně naučná kniha vytvořená pro mladé dívky. Zajímavé obrázky z historie…