Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kutilství 21. století v praxi: největší český festival kreativity Maker Faire míří do Brna

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Baví vás vytvářet nové věci? Nespokojíte se s konvenčními výrobky a službami? Chcete své projekty či prototypy sdílet s ostatními? Nebo se rádi necháváte inspirovat někým opravdu tvůrčím? Právě pro vás je tady Maker Faire, největší festival tvořivých lidí v České republice.

Kreativní setkání vynálezců a inovátorů zaujme odborníky i celé rodiny. Nabízí totiž možnost vyzkoušet si většinu toho, co je prezentováno, na vlastní kůži. Maker Faire v sobě spojuje tradiční řemesla, technologie, moderní vědu a design.

Za festivalem, který postupně probíhá v různých městech, stojí tým Make More. Tato iniciativa několika nadšenců systematicky podporuje české maker hnutí, přičemž tvoření pojímá jako alternativu ke konzumnímu způsobu života. Maker je přitom označení pro inovátora, nadšence, kutila a vynálezce v jednom, který je ochoten se o své prototypy podělit s ostatními.

Nejbližší Maker Faire festival proběhne v Brně, a to 22.–23. října na Výstavišti v Pavilonu A1. Své výrobky a know-how s vámi bude sdílet kolem 100 makerů. Nakouknete pod pokličku výroby senzoru vzduchu a neonových písmen, předvedou se odborníci na robotiku, mravenčí farmy, aeronautiku, spící kváskek nebo zpracování vlny. Hostem brněnského festivalu bude mj. Mitch Altman, hacker ze San Francisca, který se proslavil hlavně vynálezem univerzálního dálkového ovladače, jehož prostřednictvím je možné vypnout většinu televizních obrazovek na veřejných místech.

Maker Faire se dále přesune do Olomouce, Zlína a Ostravy. Myšlenka i koncept je stejný, náplň festivalu je však v závislosti na zúčastněných makerech různorodá.

Autorský článek Veroniky Steidlové Kordasové s využitím informací z Maker Faire, FB Maker Faire ČR, Kudy z nudy

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…