Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Které české produkty získaly mezinárodní Great Taste Awards?

Gastronomické Oscary se předávaly v Londýně. Foto: Great Taste Awards

Česká pražená káva, kampotský pepř nebo uzené ryby oslnily chuťové pohárky poroty tzv. gastronomických Oscarů, které se pořádají již od roku 1994. Jaké další české dobroty se umístily?

Great Taste Awards získají malí nebo velcí výrobci potravin a nápojů, kterým porota tvořená šéfkuchaři, restauratéry, gastronomickými kritiky a redaktory udělí jednu až tři hvězdy. Mezi 14 205 produkty se v letošním roce objevila i řada českých potravin. Tři hvězdy získal kampotský pepř od .pepper..field, dvě hvězdy káva z Upraženo a Ajala, čokodort, černý bez, uzený losos, džemy a marmelády od Marmelády Corona, jednu hvězdu pak až 31 českých dobrot.

Great Taste Awards se každoročně udělují v Londýně, potraviny a nápoje testuje na 500 odborníků. Jejich ocenění je ve světě velmi uznávané a výrobci tak dostanou jasný pohled a nezávislou zpětnou vazbu na své produkty.

Zdroj: Great Taste Awards

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…