Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kříž jako symbol naděje. Papež podpořil české obce zasažené tornádem

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

I zdánlivě malé věci stojí za pozornost velikým osobnostem. Dokazuje to příběh vesničky Moravská Nová Ves na Břeclavsku. Tamní kostel zdevastovalo tornádo, které se jižní Moravou prohnalo v létě. Z pozůstalých střešních trámů vzniklo šest dvaceticentimetrových dřevěných křížů. Ty teď zamířily za papežem Františkem do Vatikánu.

Hlava katolické církve dřevěné kříže požehnala. Jeden z nich zůstává ve Vatikánu a bude na prodeJ. Výtěžek z jeho prodej půjde na na opravu kostela svatého Jakuba staršího v Moravské Nové Vsi. Zbylých pět křížů hejtman po svém návratu předal obcím poničeným tornádem. „Kříže vyřezané z trámu kostela v Moravské Nové Vsi zhmotňují naději, že zkázou to nekončí. Obrovská materiální pomoc, sbírky, solidarita a zapojení dobrovolníků z celé země nám ukázalo, že když jde do tuhého, tak si umíme pomáhat,“ sdělil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Kříže zamířily do Mikulčic, Hrušek, Lužic, Moravské Nové Vsi a Hodonína. Jde o obce, které byly v závěru června tornádem nejvíce zasaženy. Právě kostel v Moravské Nové Vsi se stal nejen symbolem zkázy, ale i nové naděje. Poničený chrám sice přišel o střechu, i navzdory tomu však nadále sloužil lidem jako zdroj útěchy.

Zdroj: Brněnská drbna, Radio Proglas

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…