Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Křesadlo: Nominujte své známé s dobrým srdcem na ocenění pro dobrovolníky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: kr-jihomoravsky.cz

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se dobrovolně a bez jakéhokoliv finančního ohodnocení věnuje druhým lidem? Možná váš kamarád každý týden dochází na oddělení pro nemocné, nebo každý měsíc vybírá z potoků odpadky? Právě nastal čas pro to, aby za své záslužné činy získal i veřejné ocenění.

Křesadlo je ocenění pro dobrovolníky, kteří dělají něco záslužného pro své okolí. Do konce října je možné nominovat dobrovolníky, kteří své aktivity provádějí na území Jihomoravského kraje. Z těch pak porota v prosinci vybere ty, kteří přinášejí největší radost a užitek druhým lidem.

„Podle mě je to skvělá věc. Mám ve svém okolí kamarádku, která každý týden pravidelně už několik let dochází do dětské nemocnice, kde si s dětmi hraje a maluje. Myslím, že je hezké, když i jinak oceníme blízké, kteří se věnují nezištné pomoci ostatním,“ okomentovala událost Tereza Vítková. Ocenění Křesadlo se letos uděluje poprvé.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.