Křesadlo: Nominujte své známé s dobrým srdcem na ocenění pro dobrovolníky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: kr-jihomoravsky.cz

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se dobrovolně a bez jakéhokoliv finančního ohodnocení věnuje druhým lidem? Možná váš kamarád každý týden dochází na oddělení pro nemocné, nebo každý měsíc vybírá z potoků odpadky? Právě nastal čas pro to, aby za své záslužné činy získal i veřejné ocenění.

Křesadlo je ocenění pro dobrovolníky, kteří dělají něco záslužného pro své okolí. Do konce října je možné nominovat dobrovolníky, kteří své aktivity provádějí na území Jihomoravského kraje. Z těch pak porota v prosinci vybere ty, kteří přinášejí největší radost a užitek druhým lidem.

„Podle mě je to skvělá věc. Mám ve svém okolí kamarádku, která každý týden pravidelně už několik let dochází do dětské nemocnice, kde si s dětmi hraje a maluje. Myslím, že je hezké, když i jinak oceníme blízké, kteří se věnují nezištné pomoci ostatním,“ okomentovala událost Tereza Vítková. Ocenění Křesadlo se letos uděluje poprvé.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura