Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Krabice od bot pomáhají. Díky sbírce letos dostalo příspěvek už více než 100 rodin

Ilustrační foto: Pixabay

Ať už jsou rodiny ve finanční tísni, či nemají vyhovující bydlení, díky nestátní organizaci Diakonie Českobratrské církve evangelické se mnohým z nich dostane pomoci. Jen letos skrze sbírku Krabice od bot online pracovníci organizace vybrali a následně rozdělili přes půl milionu korun, který pomohl 110 českým rodinám.

Nejvíc peněz se na pomoc rodinám v nouzi a rodičům samoživitelům každoročně vybere o Vánocích. Diakonie při té příležitosti každoročně pořádá sbírku Krabice od bot, která se letos bude konat od 22. listopadu do 5. prosince. Lidé mohou do krabice od bot zabalit nějaký dárek dětem z chudých rodin, pro které je to mnohdy jediná věc, kterou pod stromečkem dostanou.

Ilustrační foto: Depositphotos

Zájemci však mohou potřebným pomáhat po celý rok, a to díky sbírce Krabice od bot online.Zájem o darování krabic dětem je již několik let obrovský, z čehož máme velkou radost. Děti ohrožené chudobou však potřebují pozornost a smysluplnou péči nejen o Vánocích, ale během celého roku. Právě proto je tu finanční sbírka Krabice online. Protože ty největší dárky se do krabice od bot nevejdou,“ řekla manažerka projektu Krabice od bot Zdeňka Sobotová.

Přispět lze prostřednictvím online darovacího formuláře na stránkách www.krabiceonline.cz, přičemž část z vybraných prostředků je určena na přímou pomoc lidem v nouzi, část pak na dlouhodobé projekty zaměřené na doučování, motivaci a podporu znevýhodněných dětí. Konkrétní rodiny, které dostanou příspěvek zhruba 5 000 korun, pak nominují sociální pracovníci, jež s lidmi v terénu pracují. „Nejvhodnější formu pomoci vždy domlouváme se sociálními pracovníky, kteří rodinu dobře znají,“ vysvětlil mluvčí Diakonie Ivo Mareš.

Zdroj: krabiceonline.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…