Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kouzlo Orient expressu opět ožívá. Z Budapešti vyrazí už v říjnu.

Když se řekne Orient express, vybaví si každý něco jiného. Někdo si vzpomene na luxusní vlak s překrásným interiérem, jinému naskočí dopravní spojení západní Evropy a Balkánského poloostrova a další si představí detektivku od Agathy Christie. Existuje jen málo osob, kterým tento pojem nic neříká. Na věhlas zažité značky se rozhodla vsadit maďarská železniční společnost Hungarian Railways, která svůj první speciál vyšle na cestu už 15. října.

Vlak složený ze třinácti skvostně vyzdobených vagonů z 50. let zahájí svou cestu v maďarském hlavním městě Budapešti. Při svém putování následně zavítá do Rumunska, Bulharska, Turecka a Íránu. Cílovou stanicí se po čtrnáctidenním výletu stane íránské hlavní město Teherán. Cestu Orient expressem si bude moci vychutnat asi 70 osob, což je kapacita, pro kterou je vlak určen. Za jízdenky cestující zaplatí od 10 do 23 tisíc eur. V přepočtu na koruny vyjde jedna jízdenka na zhruba 260 až 620 tisíc korun. Cena jízdenky zahrnuje veškerý komfort, včetně stravy a alkoholu zdarma. Na závěr cesty se ovšem budou muset cestující bez alkoholu obejít. V Íránu platí zákaz jeho výroby i konzumace. Z tohoto důvodu bude nahrazen limonádami a nealkoholickým pivem.

I přes poměrně vysokou cenu jízdenek není o zájemce nouze. „Všechna kupé první jízdy už jsou vyprodaná – obsadili je převážně britští a australští cestující,“ uvedla zástupkyně maďarských státních železnic Marcella Bekeová. Lidé, na které se v říjnovém termínu nedostalo, nemusí být z nezdaru zklamaní. Svůj sen si mohou splnit hned v následujícím roce 2015, v jehož průběhu plánuje Orient express vyrazit na trať hned pětkrát.

Zdroj: http://life.ihned.cz/cestovani/c1-62694800-z-madarska-vyjede-orient-express

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.