Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Knihy nejen k vodě: 5 tipů na letní čtení, které vám rozšíří obzory

Ilustrační foto: Freepik

Letní dny doslova vybízí k tomu lehnout si na deku, popíjet osvěžující drink a zkrátit si volný čas u knihy. Inspirujte se seznamem titulů, které jsou na léto jako stvořené. Pročtěte se k novým dobrodružstvím, letním láskám i cestám do vlastního nitra.

Šikmý kostel od Karin Lednické

Český bestseller Šikmý kostel se už dočkal druhého dílu. Že jste zatím neslyšeli ani o tom prvním? Na knihu se sypou pozitivní ohlasy ze všech stran. Jedná se o románovou kroniku ztraceného města z let 1894–1921. Jejím prostřednictvím sledujeme osudy několika rodin žijících v pastevecké vesnici, která rozkvetla zejména díky těžbě uhlí. V příběhu není nouze o milostné zápletky a tragédie, které zasáhly několik generací. Nechybí ani přiblížení prostého života na vesnici.

Četba je oblíbenou plážovou aktivitou. Ilustrační foto: Pexels

Myslet srdcem od Jitky Juliet Navrátilové

Autorka zve čtenáře své prvotiny na výlet po jižní Americe, kam se vydala hledat uzdravení z neléčitelné choroby. Díky čtivému příběhu dostanou zájemci o psychedelické rituály možnost prožít je alespoň zprostředkovaně. Zároveň si při čtení uvědomí bytostnou touhu po životě, která je nám lidem vlastní. A je jen na nás, jestli jiskru v sobě rozkřesáme v oheň, anebo ji uhasíme.

Zvuk slunečních hodin od Hany Andronikové

Tento román, který získal řadu ocenění a dočkal se hned několika vydání, je už staršího data. Autorka v něm použila vytříbený sloh a styl psaní, který jde až na dřeň. Příběh propojuje několik časových rovin – Prahu v době okupace nacisty, Zlín v době Baťovy největší slávy, Indii třicátých let 20. století a americké Colorado v současnosti. Jedná se o vyprávění plné lásky, ale i bolesti.

Číst můžete kdekoliv, třeba i na lavičce v parku. Ilustrační foto: Freepik

Dobrý proti severáku od Daniela Glattauera

Láska, která se zrodí virtuálně, není v dnešní době ničím neobvyklým. Ukazuje to i případ Emmi Rothnerové, která chce přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu však její e-mail obdrží Leo Leike. Mezi oběma hrdiny se pak rozvine zábavná konverzace. Mají ale jejich city šanci i v reálném životě?

Opravdová láska od Roberta Fulghuma

Celosvětově oblíbený autor, který několikrát navštívil Českou republiku, vydal sbírku krátkých úvah a příběhů o lásce. Některé jsou jeho, jiné čtenářů. Kniha zaznamenává snad všechny druhy lásky, se kterými se můžeme setkat. Je poměrně útlá, přesto potěší duši a vykouzlí úsměv na tváři.

Související články

Zaručeně zlepší den

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

Cestujte bez stresu – spousta tipů pro pohodové a bezstarostné cestování

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…