Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Klub Uličník pomáhá na Plzeňsku dětem z vyloučených lokalit

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Diakonie Západ

Slovo uličník nemusí mít jen negativní konotace. Například když jde o nízkoprahový klub zaměřený na pomoc dětem a mládeži. Uličník je klub mobilní a obráží problematické oblasti v Poběžovicích, Bělé nad Radbuzou, Drahotíně a Mutěníně.

Typický návštěvník klubu asi neexistuje. Některé děti a mladí sem chodí řešit své potíže ve škole, jiní si chtějí povídat o mezilidských vztazích, další si sem prostě jen jdou zahrát Člověče, nezlob se nebo fotbal.

Zároveň je na každý měsíc připraven preventivní program s cílem posílit sebevědomí dětí a pomoct jim nasbírat nové zkušenosti a znalosti. „Nezahálíme ani ve sportovních a volnočasových aktivitách, které děti baví a rádi se jich účastní. Zveme tak další děti a mladé lidi, aby si přišli Uličníka prohlédnout a zažít s námi něco nového a zábavného,“ vysvětluje vedoucí služby Václava Egermaierová.

Posláním klubu je děti a mládež doprovázet a podporovat při řešení obtížných i každodenních situací a zvýšit tak jejich šance na úspěch v dalším životě. V rámci rok trvajícího projektu Plus pro Uličníka se navíc podařilo zrealizovat preventivní programy i na místních základních školách, díky kterým začaly službu využívat další děti. Klub zřizuje Diakonie Západ.

Související články

Zaručeně zlepší den

Kaufland válí. Patří mezi nejlepší obchodníky v udržitelnosti

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…