Klub Uličník pomáhá na Plzeňsku dětem z vyloučených lokalit

Zdroj fotografie: Diakonie Západ

Slovo uličník nemusí mít jen negativní konotace. Například když jde o nízkoprahový klub zaměřený na pomoc dětem a mládeži. Uličník je klub mobilní a obráží problematické oblasti v Poběžovicích, Bělé nad Radbuzou, Drahotíně a Mutěníně.

Typický návštěvník klubu asi neexistuje. Některé děti a mladí sem chodí řešit své potíže ve škole, jiní si chtějí povídat o mezilidských vztazích, další si sem prostě jen jdou zahrát Člověče, nezlob se nebo fotbal.

Zároveň je na každý měsíc připraven preventivní program s cílem posílit sebevědomí dětí a pomoct jim nasbírat nové zkušenosti a znalosti. „Nezahálíme ani ve sportovních a volnočasových aktivitách, které děti baví a rádi se jich účastní. Zveme tak další děti a mladé lidi, aby si přišli Uličníka prohlédnout a zažít s námi něco nového a zábavného,” vysvětluje vedoucí služby Václava Egermaierová.

Posláním klubu je děti a mládež doprovázet a podporovat při řešení obtížných i každodenních situací a zvýšit tak jejich šance na úspěch v dalším životě. V rámci rok trvajícího projektu Plus pro Uličníka se navíc podařilo zrealizovat preventivní programy i na místních základních školách, díky kterým začaly službu využívat další děti. Klub zřizuje Diakonie Západ.

Autor článku