Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Klikni a naplň misku. Projekt Click and Feed pomáhá nasytit zvířata z útulků

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Jednoduchý princip, efektivní výsledek, to je projekt Click and Feed. Jeho prostřednictvím pomůžete zajistit jídlo pro psy a kočky bez domova, aniž byste museli někam zasílat svoje peníze. Stačí totiž pouze chvilka času a kliknutí na ten správný odkaz. Jeho prostřednictvím se naplní misky opuštěných mazlíčků kvalitními dobrotami.

Duší celého projektu Click and Feed je jeho zakladatelka Martina Hřebíková, která veškerou činnost vykonává bez nároku na odměnu. Její pravou rukou a správcem projektu je Matěj Chytil. Spolupracují s prověřenými českými útulky, nově také se slovenskými.

Zakladatelka Click and Feed Martina Hřebíčková. Foto: Click and Feed

Pokud chcete pomoct, stačí navštívit stránky projektu a kliknout na tlačítko s nápisem „klikni zdarma a naplň misku“. Jednotlivá kliknutí se na konci každého měsíce sečtou, přičemž společnost Brit je promění ve skutečné krmivo. To je následně rozesláno do vybraných útulků pro zvířata. Kliknout můžete každý den jednou, takže pokud budete klikat každý den po celý rok, podaří se vám naplnit úžasných tři sta šedesát pět mističek. Za dobu pětileté existence projektu se tak jeho prostřednictvím podařilo naplnit téměř 12 milionů misek. Fotky z obdarovaných útulků zachycující šťastné tváře psů a koček najdete na facebookových stránkách projektu.

Kromě pravidelného klikání můžete přispět také finančním darem na transparentní účet organizace (putuje na operace, vakcinace či léky) nebo nákupem různých věcí v e-shopu. Radost si můžete udělat například tričkem s logem projektu, látkovou taškou nebo humorně pojatou knihou Život s kočkou není psina, jejíž autorkou je sama zakladatelka projektu. Pokud toužíte po originálním způsobu pomoci, objednejte si portrét vašeho čtyřnohého kamaráda. Stačí poslat jeho fotku e-mailem. Přínosné je také pouhé sdílení webových stránek projektu.

Projekt Click and Feed však nezapomíná ani na prevenci. Šířením osvěty ve vztahu člověka ke zvířatům a přírodě se snaží předcházet přeplněným útulkům a nechtěným mláďatům. Dozvíte se tak více o legislativních otázkách, množírnách nebo kastraci zvířat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…