Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Když koláče pomáhají. Češi podpořili hospicovou péči více než milionem korun

Zdroj fotografií: Diecézní charita Brno

I v této náročné době se dějí dobré věci. Češi totiž nejen rádi pomáhají, ale jsou také štědří. Potvrdila to tradiční sbírka Koláč pro hospic. Na péči o nevyléčitelně nemocné a umírající se Diecézní charitě Brno podařilo vybrat rekordní částku 1 267 547 korun. Je to zatím nejvíc za devatenáct let, co se sbírka koná.

Charita dárce odměnila čtyřmi tisíci koláči a speciálním videoreceptem od vítězky soutěže Peče celá země Petry Burianové. Získané peníze organizace použije na rozvoj hospicové péče, nákup zdravotnického materiálu a léčiv. Podpořit domácí hospicovou péči je možné i nadále, a to online platbou přímo na webu projektu. Online dárci získají jako poděkování za příspěvek videorecept. Zapojit se můžete až do konce října.

Posláním domácí hospicové péče je doprovázet umírajícího člověka a jeho rodinu, aby společně mohli důstojně projít touto životní etapou. „Velmi si vážíme podpory a příspěvků věnovaných sbírce Koláč pro hospic, všem lidem srdečně děkujeme. Tato tradiční akce je pro nás i potvrzením toho, že roste zájem o domácí hospicové služby, které charita poskytuje umírajícím v celém Jihomoravském kraji a části Vysočiny,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.