Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kde si zahrát kuličky? V Praze vzniklo originální hřiště

Zdroj fotografie: Městská část Praha 6

Jaká hra patřila v dětství mezi vaše oblíbené? Skákání panáka, zlatá brána otevřená nebo cvrnkání kuliček? Třetí zmíněná kratochvíle bývala dříve velmi populární. Praha 6 nově umožní dětem i dospělým si tuto hru vyzkoušet na speciálním kuličkovém hřišti.

Projekt je přitom unikátní. Jedná se o jediné hřiště svého druhu v české metropoli. Lidé odhlasovali uskutečnění nápadu v rámci participativního rozpočtu Nápad pro Šestku. „Kuličkový areál si vymysleli sami zdejší obyvatelé, kteří se inspirovali v jižních Čechách. Následně lidé o tomto projektu hlasovali v rámci participativního rozpočtu a vybrali ho k realizaci,“ řekl Jakub Stárek, místostarosta pro veřejný prostor.

Unikátní kuličkové hřiště na sídlišti Dědina nabízí dětem nepřeberné množství využití. Od rychlé dráhy až po tu nejpomalejší, průlez ve tvaru tunelu, horolezecké úchyty i důlky na obyčejné cvrnkání kuliček. Základ kuličkové dráhy tvoří kameny a beton. Její povrch je z polyuretanu, tedy bezpečnostního povrchu, který je voděodolný a bezpečný. Hlavní benefit hřiště přitom spočívá v umožnění starším ročníkům předvést svým dětem, jak si zamlada hrávali oni.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie