Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kaufland válí. Patří mezi nejlepší obchodníky v udržitelnosti

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie: Pexels

Kaufland známe především proto, že v něm rádi nakupují senioři. Jenže to není jediné – opakovaně totiž získává ocenění v oblasti ekologie. Firma je dle studie společnosti Impact Metrics za rok 2021 znovu lídrem v udržitelnosti mezi obchodními řetězci, uvedla na svých stránkách Asociace společenské odpovědnosti.

Porovnání bylo provedeno podle 17 kritérií vybraných na základě metrik ESG (Enviroment, Social, Governance). Dle studie má vítězný Kaufland v rámci ESG kontinuálně dobré výsledky napříč všemi kritérii. Výsledek hodnocení oceňuje jeho udržitelné aktivity na ochranu životního prostředí, diverzitu a péči o zaměstnance, transparentnost či podporu neziskového sektoru v České republice. Nejvíce kritérií bylo přitom zaměřených na životní prostředí. Autoři studie hodnotili řetězce dle spotřeby energií, vody, nakládání s odpady, podílu obnovitelných zdrojů či celkové plochy zelených střech. Čtyři kritéria zahrnovala sociální oblasti. Sledován byl poměr zaměstnaných mužů a žen, věková struktura zaměstnanců či podíl zdravotně postižených. Závěrečná tři kritéria zahrnovala transparentnost, verifikaci dat a spolupráci s neziskovými organizacemi.

Kaufland byl v minulosti opakovaně vyhlášen za nejudržitelnější obchodní řetězec v České republice. Zvítězil už v první studii, kterou společnost Impact Metrics provedla poprvé za rok 2019. Díky svému komplexnímu přístupu k ESG aktivitám také nedávno vyhrál Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. Porazí jej někdo v dalším ročníku?

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti

Související články

Zaručeně zlepší den

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Dánové se už nemusí bát loupeží. Může za to absence hotovosti

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…