Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Karlova univerzita patří mezi 500 nejlepších světových univerzit

Karlova univerzita se dle žebříčku umístila na 201. - 300. místě. Zdroj: Univerzita Karlova

Univerzita v Šanghaji pořádá každoročně žebříček pětistovky nejlepších univerzit na světě a pro letošní rok mezi ně zařadila i Karlovu univerzitu v Praze. Projekt s názvem Academic Ranking of World Universities (ARWU) se koná již od roku 2003 a akademici univerzity hodnotí podle mnoha kritérií. Obecně je hodnocení Šanghajské univerzity považované za jedno z nejdůvěryhodnějších.

Pětistovce nejlepších vysokých škol na světě vévodí již třináctým rokem Harvard University ve Spojených státech amerických, kterou následuje desítka amerických a britských škol. Letošní rok se na druhém místě umístila Stanford University, na třetím Massachusetts Institute of Technology (MIT), čtvrté obsadila Berkeley a páté britská University of Cambridge.

Co se týče evropských měst, desítku vybojovala univerzita v Oxfordu, dvacítku univerzita ve švýcarském Curychu a pětatřicáté místo obsadila univerzita v dánské Kodani. Z České republiky zabodovala pouze Karlova univerzita, jež se dle žebříčku umístila na 201. – 300. místě. Své umístění si Karlova univerzita drží již desátým rokem, přičemž poslední leta její pozice lehce klesá na spodní hranici. Akademici u univerzity oceňují především výuku na vysoké úrovni v oborech spojených s matematikou a fyzikou.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…