Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam v Brně na výlet? Na severu vznikla nová naučná stezka

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Facebook Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU

Místní i turisté mohou nově vyrazit do brněnské přírody po obnovené naučné stezce v okolí Soběšic. Měří více než sedm kilometrů a na trase nabízí různá zastavení s informacemi o přírodě. Jméno nese po lesníkovi z první poloviny 20. století Karlu Morávkovi.

Trasa začíná poblíž zastávky autobusu Malinová v Brně-Soběšicích a navazuje na historickou Naučnou stezku lesnickou, kterou zakládali profesor Mrkva a krajinářský architekt Ivar Otruba. „Z této původní stezky zbyly pouze zděné prvky na začátku pěšiny, které byly obnoveny a doplněny dřevěnými prvky s výroky slavných osobností,“ uvedla jedna z autorek trasy Jitka Fialová z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity. Naučná stezka končí u památníku Karla Morávka.

Lesníci Mendelovy univerzity chtějí díky naučné stezce ukázat, jak lesy fungují, a upozornit na to, jak je obtížné v době klimatické změny o lesy pečovat. Na cestě se nachází sedm zastavení, kde si lidé mohou na jednotlivých sloupcích pomocí QR kódů přečíst zajímavosti. Dozví se třeba to, jak rychle les roste, nebo proč je cílem pěstovat takzvaný pestrý les. Na třech místech výletníci najdou také lavičky a stoly, které jsou vyrobeny z udržitelně pěstovaného tamního lesa. V okolí pěšiny se stále lesnicky hospodaří, návštěvníci tak mohou pozorovat proměny prostředí na vlastní oči.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…